Co jest ważne, kiedy chcesz zacząć swoją przygodę z perkusją?

Dla wielu osób mogłaby to być ogromna przyjemność, jednak jest to również ciężka praca.
Jeżeli chcemy zostać samoukiem i nauka gry na perkusji pod okiem wyszkolonego nauczyciela nie wydaje nam się potrzebna, powinniśmy być bardzo cierpliwi.

praca
Należy od samego początku pamiętać o metronomie. To narzędzie zagwarantuje Ci równe granie, gdyż to na Tobie jako grającym na perkusji będzie spoczywało zachowanie rytmu utworu. Od razu nie musisz kupować kosztownego metronomu.

Jeżeli zastosowana w niniejszym artykule retoryka do Ciebie przemówiła, to zobacz tu (https://www.produktypremium.com/kategoria-produktu/ekspresy-cisnieniowe/) inne tego typu wpisy – one odnoszą się do analogicznej tematyki.

Na początek wystarczyłby nawet prosty program do komputera lub telefonu komórkowego. Można by też ściągnąć metronom ze strony online. Rozpoczynając swoją przygodę z perkusją, musisz posiadać własny styl. Inspiracje możesz czerpać od innych i grać covery ale w każdym wypadku staraj się coś od siebie dodać. Bardzo istotny jest prawidłowy układ rąk i utrzymywanie pałeczek. Już od samego początku powinieneś zwracać na to baczną uwagę. Istotne jest także to, aby regularnie trenować. Lepiej będzie, kiedy codziennie będziesz ćwiczyć po czterdzieści minut, niż dwa dni w tygodniu po 3 godziny.

nauka gry na perkusji

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com
Nuty na perkusję nie są skomplikowane. Materiałów dostępnych w internecie nie będzie można nauczyć się bez znajomości nut. Dobrze by było, jakbyś na początkowym etapie edukacji, korzystał z pobierania lekcji u wyszkolonego perkusisty. Doświadczony instruktor pozwoli unikać złych nawyków w grze, jakie mogą pojawić się na początku. Pomoże Ci także poznać zakres takiego zawodu jak bębniarz. Nie można zaniedbywać na początku edukacji gry na samym werblu lub padzie perkusyjnym. W taki sposób zdobyta technika efektywnie się przełoży na grę na całym zestawie perkusyjnym. Warto słuchać różnych gatunków muzyki. Przyniesie Ci to więcej pomysłów na Twą grę oraz pozwoli do pewnego stopnia tworzyć swój styl.

Dobrym rozwiązaniem jest zebranie brygady i założenie zespołu albo spotkanie się co jakiś czas z osobami grającymi na innych instrumentach. Bardzo istotna jest umiejętność współpracy z różnorakimi muzykami.