Ten kraj należy do najbardziej ubogich i najsłabiej rozwiniętych państw w Azji. Jedynie mała grupa zamieszkujących ten kraj 6 milionowej populacji zamieszkuje w niewielkich oraz nielicznych miejscowościach, reszta z kolei funkcjonuje w prostych (jednak wielokrotnie niezwykle pięknych) wioskach oraz zajmuje się przede wszystkim uprawianiem ryżu.


W Laosie żyje sto kilkadziesiąt różnorodnego rodzaju grup etnicznych posiadających własną tradycję, kulturę, swoje zwyczaje czy język. Najistotniejszą religią jest buddyzm tradycji Therawady, ale animalizm jest tak samo często praktykowany, nade wszystko w trudniej dostępnych regionach. Laos jest krajem niezwykle górzystym, zaś większą część jego powierzchni porasta dzika roślinność, w tym również dziewicza dżungla. Laos przecina struktura rzek, przede wszystkim Mekongu i jego dorzeczy. W większości z nich pod nieobecność utwardzonych dróg, znajdują się ważne trakty transportowe. Komunikacja lądowa jest bardzo trudna przez wzgląd na brak albo bardzo małą liczbę dróg.
W Laosie nie ma tradycyjnych atrakcji dla turystów na miarę Angkoru w pobliskiej Kambodży, czy pięknych rajskich plaż, jednak parę miejsc z pewnością rzeczywiście zasługuje na specjalną uwagę. Nade wszystko Luang Prabang, zatem jedna z najpiękniejszych miejscowości na terenie całej południowo-wschodniej Azji.
Jeżeli musisz bezzwłocznie wyszukać analogiczne artykuły dotyczące omawianego zagadnienia, zobacz dodatkowe info (https://www.rego-bis.pl/nasze-kierunki-grecja,14.html) na innej tego typu stronie.
W Champasak można podziwiać ruiny świątyni wybudowanej jeszcze w latach imperium Khmerskiego, a w pobliżu Phonsavan należałoby również zobaczyć tajemnicze Plain of Jars. Najważniejszą atrakcją Laosu jest jego nieprzeciętnie piękna i dzika przyroda.
Dlatego też nie można tutaj ominąć trekkingu w górach, w północnej części kraju spływu Mekongiem albo kilku dni słodkiego leniuchowania w hamaku w krainie 4000 wysp na południu.