Czy pozwalać maluchom grać w gry komputerowe?

Wielu rodziców ma wątpliwości, czy ich dzieci powinny grać w gry komputerowe, czy też całkowicie zabronić im takich rozrywek. Na to zagadnienie nie ma jednej odpowiedzi, gdyż sporo zależy od tego, jakie gry najczęściej wybiera nasz dzieciak oraz czy poszczególna gra jest dopasowana do jego wieku itp.

gra

Autor: The Bakken Museum
Źródło: http://www.flickr.com
Dużo osób zdecydowanie sprzeciwia się grom komputerowym, dostrzegając w nich wyłącznie same wady. Jak się jednakże okazuje, wśród wielu różnorakich gier, które każdego roku mają premierę na naszym rynku, możemy odnaleźć mnóstwo interesujących pozycji.

Czy masz ochotę może otrzymać link do strony śnieżynka strój, gdzie oczekują na Ciebie następne posty? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się nowy serwis.

Zatem jeżeli stoimy przed koniecznością podjęcia decyzji, powinniśmy przeanalizować wiele aspektów tego zagadnienia.

Wiele bardzo ciekawych gier dla najmłodszych możemy odnaleźć na przykład na Cartoon Network Gry – . Rzecz jasna, podobnie jak mnóstwo dorosłych, dzieci zdecydowanie cenią sobie takie pozycje jak Diablo III gra PC, czy też bardzo znane Euro Truck Simulator 2 CD Key – . Zadaniem rodziców jest jednak zaoferowanie dzieciakom odpowiednich propozycji, które nie tylko zagwarantują im doskonałą zabawę, lecz również będą wpływać na ich ogólny rozwój. Z tego powodu jeżeli następnym razem dziecko zapyta nas o Euro Truck Simulator 2 Gra PC, a my mamy wątpliwości co do tego wyboru, powinniśmy dokładnie umotywować mu, jaka jest przyczyna naszej odmowy, a dodatkowo zaproponować mu coś idealnego do jego wieku.

gra

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com

Gry komputerowe mogą w wielu sytuacjach pozytywnie oddziaływać na nasze dziecko, jednak jedynie wtedy, jeżeli granie nie będzie kolidować z nauką czy codziennymi obowiązkami, a także innymi formami spędzania wolnego czasu. Z niejednych analiz dokonywanych przez fachowców wynika, iż najlepsze gry komputerowe powinny mieć korzystny wpływ m.in. na wyobraźnię oraz pamięć przestrzenną dzieciaków. Dzieci mogą również w ten sposób ćwiczyć swoją podzielność uwagi. Wpływają także bardzo korzystnie na szybkość gromadzenia informacji. Jak się zatem okazuje, dzieci poprzez regularne granie mogą w ogromnym stopniu trenować u siebie tego typu umiejętności, a to może być im bardzo przydatne w późniejszej nauce. Może więc powinniśmy pozwolić dziecku na granie, mając oczywiście sytuację pod pełną kontrolą.