Czy łącza typu USB 1 są wciąż potrzebne?

W roku 1996 na rynek komputerowy wkroczyły kable posiadające złącza typu USB. Dzisiaj dobrze wszystkim znane, przeszły na początku niełatwą drogę. W tym artykule omówimy wyłącznie pierwszy model.
Poprzednik wszystkich aktualnie będących w sprzedaży złączy typu USB, to jest USB 1.

zamontowana klimatyzacja

Autor: Mike Prosser
Źródło: http://www.flickr.com
usb mini

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
0 był czymś nowym. Dlaczego? Poprzednio, nim stworzono USB, drukarki, klawiatury, myszki i wiele innych maszyn posiadało własne złącza, co było kłopotem dla producentów pierwszych PCtów, gdyż bardzo problematyzowało to składanie komputera – patrz na usb sandisk.

Niestety, lecz okazało się, że łącza USB 1.0 posiadają sporo wad, z tego powodu szybko wymyślono ulepszoną wersję USB 1.1, jaka wprowadziła parę zmian. Między innymi, zwiększała prędkość transporu danych z procesora i co ważniejsze nie zużywała się tak szybko. Aktualnie wytwórcy komputerów odchodzą od produkcji w swoich urządzeniach łączy typu 1.0 albo 1.1, co niestety zmusza nas byśmy albo nabywali przejściówki lub kompatybilne maszyny. Szczęśliwie istnieją jeszcze wytwórcy pierwszych typów złączy USB, którzy produkują niedrogie wymienniki, kiedy nasze stare kable się popsują, natomiast firmowych już nie możemy dostać. Jedną z takich firm jest Sandisk, amerykańska firma, produkująca dziś najlepsze złącza (zobacz złącze przemysłowe) typu USB na świecie. Dlatego USB SanDisk jest renomowanym przez producentów PCtów łączem, jakie oferuje zdumiewającą szybkość przesyłu danych. W ofercie owej marki znajdziemy właśnie złącza typu 1.0 i 1.1, w niesamowicie przystępnych cenach. To jest właściwie przyczyną niewiarygodnego sukcesu firmy SanDisk, iż nie przestała produkować łączy USB 1.0 i 1.1. Natomiast najnowsza generacja to jest 2.0 ma wbudowane łącze USB mini, które, jak zapowiada producent jest kolejną rewolucją, z tego powodu iż, oferuje transfer informacji z prędkością aż do 2 Gb/s i możliwość – przejdź.
dron

Źródło: pixabay.com
dowolnego zwiększania długości przewodu, bez żadnego spadku prędkości transportu informacji.

Łącza typu USB, nazywane fachowo uniwersalną magistralą szeregową stały się powodem rewolucji toteż aż do dziś są zasadniczym łączem właściwie we wszystkich maszynach. To łącza USB zezwoliły na ujednolicenie produkcji PCtów. Marka SanDisk jest dziś najlepsza wśród wszystkich producentów.