Czy warto kupić ekspres do kawy?

Kawa to napój goszczący w dużej ilości polskich domów. Klasyczny sposób parzenia napoju polega na podgrzaniu wody na gazie i zamieszanie jej ze śmietanką oraz kawą w filiżance. Często nie wiemy, że przyrządzając kawę takim sposobem zabieramy kawie sporo z jej mocy i aromatu. Napój nie ma w ten sposób opcji całkowitego zaparzenia, toteż korzystamy z jej minimalnej mocy.

Zespresso Cafe

Autor: Zepter
Źródło: Zepter
Lepszym podejściem niż zaparzanie wielu kubków kawy na pewno okaże się być zakup ekspresu ciśnieniowego W pierwszym momencie pomysł sprawia wrażenie kosztownej inwestycji. Należy jednak przyjąć wniosek, że z biegiem czasu na pewno zwrócą nam się koszty. Przede wszystkim w efekcie dużo skromniejszej ilości wykorzystywanej kawy, a po drugie w ilości radości ze spożywania napoju o dużo mocniejszym i pysznym smaku.

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się sporo dobrych ekspresów, między innymi marka Siemens wprowadziła do oferty ekspres Siemens TE 503201 RW (). Sprzęt ten odróżnia funkcja mycia ekspresu po każdym użytkowaniu, co daje pewność, że nasze urządzenie nie jest zabrudzone. Ekspres ten daje dość mocny smak kawy espresso, którego da się osiągnąć poprzez zwykłe parzenie kawy.

Następny produkt, przy pomocy którego osiągniemy dość intensywny smak kawy to ekspres Saeco Xsmall HD8745/09 (zamów).

Zaintrygował Cię niniejszy artykuł? Jeśli tak, to śmiało przekonaj się, co się znajduje w ofercie (https://gmsystem.pl/simcenter-3d-nx-cae/), która odnosi się do tej samej problematyki.

Jest to towar znanego producenta Philips. Warto w niego zainwestować choćby dlatego, że mimo niskiej półki cenowej nie odbiega od dużo mniej ekonomicznych towarów. Wyposażony jest nawet możliwość, pozwalającą ustawiać grubość zmielenia ziaren kawy.

Wyjątkową funkcję posiada także ekspres Saeco Intelia HD8753/19. Następny sprzęt wytwórcy Philips. Można w niego zainwestować, jeśli pija się jedyny szczególny rodzaj. Działania parzenia kawy ograniczają się jedynie do włączenia przycisku w sprzęcie.

Osoby pragnące wypróbować ekspresów do kawy powinny zaobserwować ekonomiczny model przedsiębiorstwa Severin. Severin to marka trudniąca się tworzeniem wysokiej jakości urządzeń AGD. Ekspres tego wytwórcy to ekspres Severin KA 4566. Jedno z mało kosztujących urządzeń, które wytwarzają aromatyczną oraz mocną kawę. Świetny produkt do rozpoczęcia tradycji zaparzania kawy w ekspresie.