Czym jest skeg i z jakiego powodu jest istotny przy wybieraniu odpowiedniego jachtu?

Osoby, które posiadają właściwe warunki (pieniądze czy też umiejętności) mogą sobie pozwolić m.in. na oceaniczne rejsy na własnym albo wynajętym jachcie. Tego typu forma spędzania czasu jest niezwykle atrakcyjna, ale wymaga odpowiedniej formy i szerokiego zasobu wiedzy.

Wybierając właściwy jacht trzeba wziąć pod uwagę parę ważnych czynników. Zaliczają się do nich m.in. kształt jednostki, prędkość, jaką może osiągać czy też tzw. „morska dzielność”. Nowsze jachty mają trochę rozszerzoną rufę. Mogłoby to wywoływać zmniejszoną stabilność obranego kursu. Są nieco trudniejsze w czasie codziennej obsługi, a to może być w większym stopniu uciążliwe szczególnie w wypadku rejsów długodystansowych. Osoby, dla których komfort rejsu jest niezwykle ważnym czynnikiem, muszą unikać jednostek ze zbyt wypłaszczonym dnem. Mimo faktu, że są one znacznie szybsze, to nie są w stanie zagwarantować odpowiedniego luksusu pływania.

Zamieszczone w tym miejscu informacje są według Ciebie zbyt zdawkowe? Jeśli tak, to wejdź na stronę grill gazowy napoleon, na której przeczytasz podobne tematy.

Dobrym kompromisem między komfortem a szybkością są więc łodzie, które mają bardziej jednolity układ kadłuba z trochę węższą rufą.

Nowy Jork

Autor: DFShutterbug
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedni jacht, którym ma się odbyć dalekomorski rejs musi posiadać wyjątkowo solidną oraz odporną budowę kadłuba. Jednym z najważniejszych punktów jest jego połączenie z pokładem. To właśnie tu mogą pojawić się możliwe przecieki. Równie istotne jest właściwe zamocowanie kila czy też jakość oraz wielkość bolców, które mają przymocować kil.

Ponadto ważny jest jego kształt czy budowa steru. Co poniektóre osoby przekonują, że dobrym wyjściem jest korzystanie z miecza, ponieważ większa stabilność jednostki jest bardziej istotna niż nieco większa szybkość.