Drony zaatakowały branżę elektroniczną i kradną tym samym serca klientów! Należy już dziś zobaczyć DJI Phanton Advanced i 3 dr solo!

Na współczesnym, cały czas kształtującym się rynku elektroniki i gadżetów już pewien czas temu zaczęły królować drony. Są one małych rozmiarów i tak naprawdę to jak na swoją zaawansowaną technikę stosunkowo tanie. Obsługa drona DJI Phantom 3 Advanced lub 3dr solo jest absurdalnie prosta, więc dziecko może całkiem sobie z nią poradzić. Z innej strony patrząc, wprawiona osoba, która obsługuje drona, może spowodować, że stanie się on profesjonalnym sprzętem do kręcenia filmów i robienia zdjęć.

dron

Autor: Ryan Dickey
Źródło: http://www.flickr.com
DJI Phantom 3 Advanced to nowy wypust w branży – zobacz więcej. Firma DJI i jej produkty to obecnie jedne z najbardziej charakterystycznych sprzętów tego typu w branży. W porównaniu ze swoimi poprzednikami, należy nadmienić, że w tym wydaniu zaszło nieco zmian w kwestii sprzętowej. Robot znacząco lepiej czuje się w powietrzu, a do załączonej już łączności gps dołączono także obsługę systemu glonass.

Najistotniejszą wiadomością i innowacyjną przemianą w DJI Phantom 3 Advanced jest załączenie dwóch mniejszych obiektywów na obudowie, co pozwala mu zobaczyć wszystko co toczy się wokół. Naturalnie naczelna kamera jest na swym miejscu. Takiego typu ciekawe rozwiązania pozwalają łatwo przemieszczać się w powietrzu, zwłaszcza w takich położeniach, w których zasięg gps jest ograniczony.

Opcję pochwalenia się nowym wyrobem ma również firma 3D Robotics. Ich najnowszy produkt dzierży nazwę 3dr solo. Ma on dokładny kontroler lotu PIXHAWK 2 oraz dwa pokładowe komputery, oba o mocy 1 Ghz. Co interesujące sprzęt ten jako pierwszy na rynku posiada przycisk zatrzymania, dzięki czemu można zawiesić go w locie. Za sprawą zastosowania narzędzie 3 osiowego gimbału zupełnie będzie możliwość sterować funkcjami kamery (zobacz kamery detektywistyczne) go pro w trakcie lotu, a do tego przetwarzać obraz w jakości HD na odległość 1km.

Dodatkowo dron 3dr solo będzie posiadał specjalnie dedykowaną dla siebie aplikację na smartfony. Ci, którzy kupią tego typu drona z kamerą uzyskają opcję całkowicie wygodnego weryfikowania parametrów pracy sprzętu, a dodatkowo pozwoli to również całkowicie ustalić automatyczny lot.

Ogromne i bogate tryby zakresu i funkcji automatycznych drona, to jedne z najbardziej interesujących rzeczy określających to urządzenie.