Drukarka laserowa a może atramentowa? Poznaj ich kluczowe cechy, a nie będziesz mieć kłopotów z wyborem

Nie każdy ma orientację w sprzętach komputerowych, więc nie zawsze podjęcie decyzji co do odpowiedniego urządzenia należy do najłatwiejszych zadań. Jeżeli w takim razie zamierzasz zakup drukarki, lecz nie masz wiedzy, jaka pomogłaby ci wybrać sprawne narzędzie tego rodzaju i zarazem najlepszego producenta, którym jest na przykład firma HP lub Brother, musisz poznać ważne cechy drukarek laserowych i atramentowych, by potem zdecydowanie dokonać zakupu.

drukarka

Autor: John Loo
Źródło: http://www.flickr.com
Cena to pierwszy zasadniczy dla klienta czynnik. Profesjonalne drukarki laserowe potrzebują dużego budżetu, jednak można też wyszukać tańsze modele do użytków domowych. W tym drugim przypadku trzeba się liczyć z wysokimi wydatkami na ich eksploatację. Kupimy niedrogie urządzenie, lecz pragnąc wymienić toner będziemy musieli naprawdę się wykosztować, a kupno kompletu zasobników może nawet przekroczyć cenę samej drukarki. Drukarki atramentowe, na przykład cenione przez klientów drukarki HP – link do strony, są droższe od nisko wycenianych typów drukarek laserowych, lecz ich tonery nie zburzą naszego budżetu. Ceny tonerów plasują się na rozsądnych poziomach cen, a do tego jakość druku w drukarkach atramentowych jest sporo wyższa, co szczególnie docenimy drukując kolorowe dokumenty albo fotografie. Kupując drukarkę powinieneś też mieć na uwadze hałas związany z jej pracą. Drukarki atramentowe są dużo cichsze, aniżeli drukarki laserowe. Drukując dokumenty w domu nie można byłoby mieć drukarki na przykład w sypialni, ponieważ błyskawicznie obudzilibyśmy śpiącego partnera lub partnerkę. Drukarki laserowe są również zdecydowanie większe, więc trzeba zrobić sobie właściwe miejsce, aby je ulokować.

drukarka

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz właściwie każdy producent, w tym Sony, posiada w swojej propozycji każdy z wyżej wymienionych rodzajów drukarek. Który z nich jest najlepszy? Nie ma łatwej odpowiedzi, ponieważ jest ona uzależniona od osobistych wymogów i preferencji. Jednakże poznanie ich najistotniejszych cech choć po części ułatwi podjęcie decyzji co do zakup urządzenia, jakie będzie urzeczywistniać główne warunki każdego użytkownika.

Czy poruszona w tym artykule kwestia nie przyciągnęła Twej uwagi? Jeżeli tak, to ponadto wejdź na ten link – szalenie zalecamy tę ofertę (http://gmsystem.pl/nx-cam/).

Nie zapominaj, iż na działanie urządzeń ma także wpływ sam komputer, więc nie zapominaj o dobrym procesorze, na przykład Intel Core i7, a wszystkie komponenty będą działać, jak trzeba – kliknij tu.