Drukarka laserowa a może atramentowa? Poznaj ich kluczowe cechy, a nie będziesz mieć kłopotów z wyborem

Nie każdy ma orientację w sprzętach komputerowych, więc nie zawsze podjęcie decyzji co do odpowiedniego urządzenia należy do najłatwiejszych zadań. Jeżeli w takim razie zamierzasz zakup drukarki, lecz nie masz wiedzy, jaka pomogłaby ci wybrać sprawne narzędzie tego rodzaju i zarazem najlepszego producenta, którym jest na przykład firma HP lub Brother, musisz poznać ważne cechy drukarek laserowych i atramentowych, by potem zdecydowanie dokonać zakupu.

drukarka

Autor: John Loo
Źródło: http://www.flickr.com
Cena to pierwszy zasadniczy dla klienta czynnik. Profesjonalne drukarki laserowe potrzebują dużego budżetu, jednak można też wyszukać tańsze modele do użytków domowych. W tym drugim przypadku trzeba się liczyć z wysokimi wydatkami na ich eksploatację. Kupimy niedrogie urządzenie, lecz pragnąc wymienić toner będziemy musieli naprawdę się wykosztować, a kupno kompletu zasobników może nawet przekroczyć cenę samej drukarki. Drukarki atramentowe, na przykład cenione przez klientów drukarki HP – link do strony, są droższe od nisko wycenianych typów drukarek laserowych, lecz ich tonery nie zburzą naszego budżetu. Ceny tonerów plasują się na rozsądnych poziomach cen, a do tego jakość druku w drukarkach atramentowych jest sporo wyższa, co szczególnie docenimy drukując kolorowe dokumenty albo fotografie. Kupując drukarkę powinieneś też mieć na uwadze hałas związany z jej pracą. Drukarki atramentowe są dużo cichsze, aniżeli drukarki laserowe. Drukując dokumenty w domu nie można byłoby mieć drukarki na przykład w sypialni, ponieważ błyskawicznie obudzilibyśmy śpiącego partnera lub partnerkę. Drukarki laserowe są również zdecydowanie większe, więc trzeba zrobić sobie właściwe miejsce, aby je ulokować.

drukarka

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz właściwie każdy producent, w tym Sony, posiada w swojej propozycji każdy z wyżej wymienionych rodzajów drukarek. Który z nich jest najlepszy? Nie ma łatwej odpowiedzi, ponieważ jest ona uzależniona od osobistych wymogów i preferencji. Jednakże poznanie ich najistotniejszych cech choć po części ułatwi podjęcie decyzji co do zakup urządzenia, jakie będzie urzeczywistniać główne warunki każdego użytkownika. Nie zapominaj, iż na działanie urządzeń ma także wpływ sam komputer, więc nie zapominaj o dobrym procesorze, na przykład Intel Core i7, a wszystkie komponenty będą działać, jak trzeba – kliknij tu.