Jaki smartfon wybrać? Wskazówki

Dzisiejszy smartfon to nie wyłącznie dzwonienie i wykonywanie połączeń. Przez dużą część doby to centrum naszego życia. Połączenia, maile, SMS-y – to wszystko asymiluje naszą uwagę. Jednak tropem jest wybór właściwego aparatu do naszych wymagań. Na co należy zwracać uwagę?

Rozmiar ekranu. Obecnie największą popularnością cieszą się wyświetlacze, o rozmiarze do pięciu cali. Dlaczego? Ergonomia pracy na takiej powierzchni pozwala na obsługę całości z pomocą jednego palca. Oczywiście, pod uwagę bierzemy rozmiar ręki (szczególnie zasięg naszego kciuka) oraz dopasowujemy ją do wybranego modelu. Drugą kwestią będzie rozróżnienie smaftfonów pod względem jego przeznaczenia.

telefon marki Apple

Autor: Elisa Fair
Źródło: http://www.flickr.com

Całkiem inną rolę będzie pełnić smartfon określony do pracy, w stosunku do tego, jaki wyselekcjonujemy do domu. Pierwszy przypadek zdeterminowany jest przez charakter wykonywanego zawodu. Biurowi pracownicy docenią większy rozmiar – na większym ekranie o wiele swobodniej przeglądać różnego typu dokumenty. Jeśli telefon ma trafić w dłonie jednostki pracującej fizycznie, wielkość wyświetlacza powinna być możliwie niewielka – maksymalnie utrudni to losowe uszkodzenie mechaniczne. W tym wyjątkowym przypadku warto zastanowić się nad kupnem tradycyjnego aparatu, wyposażonego w klawiaturę.

System operacyjny.

Masz chęć znaleźć więcej na tej stronie na publikowany temat? Jeśli tak, to bez obaw kliknij ten link, a na pewno poczujesz zadowolenie.

Bezspornym liderem jest Android (np. lg g3 – zobacz oferty), posiada on ponad osiemdziesiąt procent rynku. Wszystko za sprawą otwartej specyfikacji, która umożliwia pełną ingerencję w kształt systemu jak też dostosowanie go do własnych upodobań. Mało tego połączenie z kontem Google pozwala na zintegrowanie z naszą skrzynką mailową, przeglądarką Chrome czy dokumentami on-line w pakiecie DOCS (przykładem jest Samsung Galaxy S5 Neo). Największym konkurentem jest iOS. Apple zdecydowało posiadać całkowitą kontrolę nad swoim oprogramowaniem, czego efektem jest nadzwyczaj duże bezpieczeństwo pracy jak też restrykcyjne kryteria tworzenia oprogramowania na smartfony iPhone.

Procesor jest najważniejszym komponentem każdego urządzenia. Od jego wydajności zależy prędkość otwieranych aplikacji, liczba zadań przeprowadzanych równocześnie oraz obsługi takich funkcjonalności jak odtwarzanie wideo. Obecnie na rynku znajduje się cały szereg konstrukcji, przeznaczonych dla rozmaitych półek cenowych. Największym zainteresowaniem cieszą się 4-rdzeniowce – ich użycie umożliwia wygodną pracę. Pośród liderów znajdują się Samsung Galaxy s5 Neo dysponujący 8 rdzeniami – zobacz tu.