Jakiego rodzaju są najważniejsze różnice pomiędzy Warmią a Mazurami?

Dla większej części mieszkańców naszego kraju region Warmii i Mazur to niemalże to samo. W praktyce jednak to dwie leżące obok siebie odrębne krainy geograficzne. Co ciekawe, jedynie Warmia miała kiedyś dokładnie określone granice geograficzne.

wieczór

Autor: BernieCB
Źródło: http://www.flickr.com
mazury

Autor: www.4taroty.pl
wrażenia
Mazury nie stanowiły nigdy oddzielnej jednostki administracyjnej – ani pod względem świeckim, ani także kościelnym. Region Warmii był zawsze katolicki, natomiast na Mazurach nie znajdziemy typowych kapliczek, gdyż zamieszkiwała w tamtym miejscu ludność wyznania protestanckiego. Wielu turystów, którzy przybyli na Mazury i przebywając np. w Olsztynie, Raszlu czy też Ornecie myśli, że tak akurat jest. Niestety mylą się, ponieważ wszystkie wymienione miasta to cząstka Warmii. Najbardziej popularne miejscowości na Mazurach to z kolei Giżycko, Kętrzyn czy też Ełk. Jest to śliczna, pełna lasów okolica słynąca z dziesiątek jezior, na których odpoczynku szukają ludzie z całej Polski już od wielu lat. Warto tutaj przybyć bez względu na porę roku, gdyż praktycznie w każdym przypadku jest tutaj pięknie. Możemy np. chodzić na długie leśne SPAcery, chodzić na ryby czy też wyczarterować jacht i spędzać swoje wakacje na jachcie.
Oczywiście Mazury cechują się także świetną bazą hotelową.http://www.reklamywiktor.pl/oferta/ulotki-plakaty-wizytowki.html (dowiedz się więcej o)Każdy znajdzie tu dla swojej rodziny coś odpowiedniego. Dla przykładu osoby preferujące luksus znajdą nocleg w jednym z dużej ilości hoteli, rodziny z dzieciakami zarezerwują sobie pokoje w budynku wolnostojącym, z kolei samotni podróżnicy skorzystają z hostelu czy też motelu.

Nie tylko sympatycy przeszłości docenią pozostałości krzyżackich zamków, których znajduje się w tych okolicach bardzo dużo. Dla miłośników świetnej muzyki organizowane są z kolei przeróżne festiwale.