Karta rfid – do czego służy oraz w których miejscach możesz ją stosować?

W aktualnych czasach właściwie każdy z nas posiada w portfelu jakąkolwiek kartę. Czy będzie to karta do autobusu, do bankomatu, lub karta lojalnościowa, jaką możemy dostać w różnych marketach, ich działanie będzie podobne.

Ich nazwy to karty rfid, natomiast stosowanie wymienionych kart opiera się na komunikacji z czytnikiem za pomocą układu fal radiowych o różnorodnej częstotliwości. Dzięki spożytkowanym w nich dodatkowym układom elektronicznym da się zapisywać jak też odczytywać informacje. Co jeszcze powinno się o nich wiedzieć? Dobrze jest wyjaśnić szczegółowe działanie przedstawianych kart. Karty zbliżeniowe opierające się na systemie rfid są to trzy istotne fragmenty: przytoczony przedtem czytnik, anteny, której przeważnie nie widać, bowiem wbudowana jest w czytnik oraz najistotniejszej części – samej karty. Zadaniem czytnika jest generowanie pola elektromagnetycznego, które będzie zasilać kartę w sytuacji, kiedy klient będzie pragnąć jej użyć.
pliki

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
karty rfid

Autor: Martin Lang
Źródło: http://www.flickr.com
Niezaprzeczalnym walorem rfid jest brak konieczności bezpośredniej styczności ze skanerem. Dzięki temu klienci mają mniejsze niepokoje, iż ich dane zostaną skopiowane oraz wykorzystane w niewłaściwy sposób.

Jeżeli masz chęć poznać większą ilość wiadomości na opisywany temat, kliknij tutaj, to rzeczywiście świetne omówienie (https://www.b1design.pl/en/portfolio/dom-w-lesie) prezentowanego zagadnienia.

Nie da się funkcjonować bez kart, jednak trzeba także wiedzieć, w jaki sposób ich używać, aby zmniejszyć niebezpieczeństwo zagrożenia. Karty za każdym razem musimy trzymać przy sobie, co zmniejszy ryzyko ich przywłaszczeń lub zagubienia.

Nowoczesne systemy ESOK nie są już jedynie systemami monitoringów oraz szczelnego rozliczania pobytu konsumenta na basenie, lecz narzędziami do marketingu oraz sprzedaży.