Najlepszy sposób, ażeby zwalczyć nudę – pograć w grę. A jak zła pogoda za oknem – odpowiedź jest identyczna!

Co robić, gdy brzydko za oknami, kiedy jesteśmy skazani na pozostanie w domu? Jest z pewnością bardzo dużo sposobów, żeby spędzić dobrze ten czas i nie zastanawiając się nad tym, jak o skazaniu czy zsyłce do obozu pracy. Powinniśmy potraktować to to jako możliwość spędzenia swojego wolnego czasu tak, jakbyśmy z pewnością tego nie zrobili, gdyby za oknami było słonecznie. No więc, co robić w taki dzień? Grać!

gra w scrubble

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Gry nigdy się nie znudzą, ponieważ oferują nam wiele możliwości. Można zagrać na komputerze, czy w planszówki. Może pograć w swoje wymyślone gry z przygotowanymi przez siebie przepisami i innymi dodatkami. Można pograć o pieniądze, można też pograć bez rywalizacji i innych wspomagaczy. Gry gwarantują nam interesującą rozrywkę, a co więcej, każdy może zagrać w nie. Nieważne, czy jest młodym czy starszym człowiekiem – każdy ma prawo do grania, każdy może też czerpać przyjemność z tego (dla grających: świetne zestawy akcesoriów do gier).

Co prawda, jeśli idzie o gry to można sklasyfikować je właśnie pod kątem wieku. Najstarsi bdą grali pewnie w planszówki lub być może w jakieś jeszcze inne, które nie są specjalnie znane. Najmłodsi zaś wyciągną swoje tablety i zaczną grać w najnowsze i najbardziej zaawansowane gry komputerowe. Możliwości jest wiele, gdyż grać właściwie można na wszystkim. Najczęściej wybiera się konsole, gdyż one też oferują najlepsze gry i najwyższy poziom zaawansowania. Niemniej, w obecnych czasach grać można raczej na wszystkim, choćby na smartfonie. Nie trzeba nawet kupować konsoli, jeśli lubimy po prostu trochę pograć, w wolnym czasie. Ciekawie by było, gdyby ludzie starsi porzucili swoje planszówki na rzecz gier komputerowych. To samo zrobiliby najmłodsi, lecz odwrotnie. Ciekawe, jaka byłaby reakcja na tę zmianę. Masz ochotę zagrać? W sam raz dla Ciebie – informacje zobaczysz na tej stronie.

Do końca nie wiadomo, ale na pewno to doświadczenie byłoby bardzo pouczające. No bo kto powiedział, że tak musi być, że dorośli grają w to, co zawsze, a młodzi, w to, co jest chwilowo w modzie. Tak to wygląda, ale to nie musi być norma. Wydaje się, że taka zmiana doświadczeń przydałaby się jednej, jak i drugiej stronie. Dorosłym, żeby zobaczyli czym są te „gry”, a także dla młodych, ponieważ są zbytnio uzależnieni od elektroniki. Gry planszowe trochę sprowadziłyby ich na ziemię.