Najlepszy sposób, ażeby zwalczyć nudę – pograć w grę. A jak zła pogoda za oknem – odpowiedź jest identyczna!

Co robić, gdy brzydko za oknami, kiedy jesteśmy skazani na pozostanie w domu? Jest z pewnością bardzo dużo sposobów, żeby spędzić dobrze ten czas i nie zastanawiając się nad tym, jak o skazaniu czy zsyłce do obozu pracy. Powinniśmy potraktować to to jako możliwość spędzenia swojego wolnego czasu tak, jakbyśmy z pewnością tego nie zrobili, gdyby za oknami było słonecznie. No więc, co robić w taki dzień? Grać!

gra w scrubble

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Gry nigdy się nie znudzą, ponieważ oferują nam wiele możliwości. Można zagrać na komputerze, czy w planszówki. Może pograć w swoje wymyślone gry z przygotowanymi przez siebie przepisami i innymi dodatkami. Można pograć o pieniądze, można też pograć bez rywalizacji i innych wspomagaczy. Gry gwarantują nam interesującą rozrywkę, a co więcej, każdy może zagrać w nie. Nieważne, czy jest młodym czy starszym człowiekiem – każdy ma prawo do grania, każdy może też czerpać przyjemność z tego (dla grających: świetne zestawy akcesoriów do gier).

Co prawda, jeśli idzie o gry to można sklasyfikować je właśnie pod kątem wieku. Najstarsi bdą grali pewnie w planszówki lub być może w jakieś jeszcze inne, które nie są specjalnie znane. Najmłodsi zaś wyciągną swoje tablety i zaczną grać w najnowsze i najbardziej zaawansowane gry komputerowe. Możliwości jest wiele, gdyż grać właściwie można na wszystkim. Najczęściej wybiera się konsole, gdyż one też oferują najlepsze gry i najwyższy poziom zaawansowania. Niemniej, w obecnych czasach grać można raczej na wszystkim, choćby na smartfonie. Nie trzeba nawet kupować konsoli, jeśli lubimy po prostu trochę pograć, w wolnym czasie. Ciekawie by było, gdyby ludzie starsi porzucili swoje planszówki na rzecz gier komputerowych.

Jeśli intryguje Cię ten wpis, to bez wahania kliknij tutaj i zobacz oprócz tego inny równie absorbujący news santorini wakacje.

To samo zrobiliby najmłodsi, lecz odwrotnie. Ciekawe, jaka byłaby reakcja na tę zmianę. Masz ochotę zagrać? W sam raz dla Ciebie – informacje zobaczysz na tej stronie.

Do końca nie wiadomo, ale na pewno to doświadczenie byłoby bardzo pouczające. No bo kto powiedział, że tak musi być, że dorośli grają w to, co zawsze, a młodzi, w to, co jest chwilowo w modzie. Tak to wygląda, ale to nie musi być norma. Wydaje się, że taka zmiana doświadczeń przydałaby się jednej, jak i drugiej stronie. Dorosłym, żeby zobaczyli czym są te „gry”, a także dla młodych, ponieważ są zbytnio uzależnieni od elektroniki. Gry planszowe trochę sprowadziłyby ich na ziemię.