Najnowsze technologie jeśli chodzi o lodówki – czyli w jaki sposób wybrać najlepszy sprzęt?

W dzisiejszych czasach na rynku pojawia się coraz więcej sprzętów zaopatrzonych w technologie, które dawniej nawet się nam nie śniły. Jako dziecko wrażenie robiły na nas modele do sklejania, a teraz można mieć urządzenia, które zrobią za nas właściwie wszystko. Jednym z najbardziej przydatnych urządzeń gospodarstwa domowego jest lodówka.

Autor: Amica
Przed zakupami w Warszawie powinieneś wiedzieć, jakie systemy są w nich wykorzystane, by móc je w pełni wykorzystywać i zdecydować się na te, które są ci niezbędne.Jedną z niezrównanie powszechnych i respektowanych technologii jest no frost, a więc system bezszronowy. Takie lodówki nie mają problemu z osadzaniem się szronu, który był obecny w starszych modelach.

Para wodna już nie przekształca się w lód, ale trafia do parownika, by tam przerodzić się w lód, który później rozpuszcza grzałka. Powstała woda wyparowuje i koło się zamyka. Jednak trzeba zauważyć, że no frost może przyczyniać się do szybszego schnięcia produktów żywnościowych, dlatego warto jest trzymać je w specjalnych pojemnikach. Drugi system to Multiflow, co znaczy równomierne chłodzenie gwarantujące podobną temperaturę na każdej półce. Już nie będziesz musiał się niepokoić, że im wyżej, tym wyższa temperatura, gdyż chłodzenie będzie nieomalże jednakowe.

Warto też mieć na uwadze powłokę antybakteryjną, przede wszystkim istotną dla rodziców małych dzieci, którzy próbują bronić je przed każdym ryzykiem. A niniejsza powłoka znakomicie zabezpiecza przed rozwijaniem się bakterii oraz różnych mikroorganizmów, jakie wpływają na stan żywności. Jeśli z kolei często wyjeżdżamy, z pewnością zaciekawi nas funkcja „wakacje”, jaka umożliwia utrzymanie względnie niskiej temperatury na poziomie ok. dwunastu stopni przy niewielkim pobieraniu energii. Dzięki temu nie musimy całkowicie odłączać sprzętu, co mogłoby powodować zaistnienie nieprzyjemnych zapachów lub nawet pleśni. Lodówka cały czas chłodzi na tyle mocno, by zapobiec tym kłopotom.

Podobne trudności mogą przysporzyć nam inne sprzęty, m.in. nawigacje GPS (tanie oferty), dzięki którym zawsze trafiamy do celu. Dlatego warto jest na początku sprawdzić najnowsze modele i ich jakość, aby orientować się, czego możemy się spodziewać.

Zanim kupisz, zobacz ciekawe propozycje: modele do sklejania