Niektórzy powtarzają, że życie zaczyna się najczęściej po 50. — powinniśmy więc dożyć jesieni życia w dobrym stanie

PraWDą jest, że życie jest trudne i często naznaczone jest różnymi chorobami. Warto jednakże postarać się dbać o siebie na co dzień.

Silnik

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w naszej ojczyźnie życie seniorów nie bywa usłane różami. Ludzie, którzy mają małe emerytury, zazwyczaj nie są w stanie sobie pozwolić na życie jak z zachodnich filmów. Nie są w stanie też zbyt dużo podróżować, w przeciwieństwie do swoich niemieckich kolegów. Niestety w podeszłym wieku często dostrzec można też problemy ze zdrowiem. Senior więc nie ma łatwego życia. By zatem na emeryturze dobrze nam się powodziło, to już w latach młodości, kiedy pracujemy, warto pomyśleć o posiadaniu funduszu emerytalnego. Przez cały czas, kiedy będziemy mieli etat — zatem przez około 30 lat, będziemy odkładać małe sumy, żeby potem być w stanie zaoszczędzone pieniądze po swojemu wydać w okresie jesieni życia. To, co z nimi uczynimy, to nasza sprawa. Można przeznaczyć te kwoty na urlop za granicą lub prywatną opiekę zdrowotną. To przyda się każdemu, ale seniorom w szczególności. Gdy jesteśmy starsi, to nie chcemy męczyć się i oczekiwać kilka godzin na wizytę u lekarza. Jesteśmy zmuszeni wtedy siedzieć w dusznych przychodniach na niewygodnych krzesełkach. A w prywatnych przychodniach będziemy traktowani z szacunkiem.

Nie musimy o nic się prosić, a każda zatrudniona tam osoba przejawia wiele empatii. Czujemy, że jesteśmy traktowani jak ludzie. Dlatego należy pomyśleć o prywatnym ubezpieczeniu na zdrowie.