Nowoczesne sposoby na to, żeby poznawać literaturę czyli jakiego rodzaju wady i zalety mają książki w postaci elektronicznej.

W czasie gdy sprzedaż tradycyjnych książek coraz bardziej spada, to elektroniczne ich wersje zyskują coraz większą popularność. Wynika to z wielu rzeczy.

Po pierwsze niezwykle popularne stały się czytniki, na których można jednorazowo zmieścić nawet parę tysięcy zdjęć. Dla niejednej osoby będzie to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż nie muszą taszczyć grubych czasami tomów, a wszystko mają w jednym niedużym urządzeniu. Co prawda wielbiciele tradycyjnych form czytania twierdzą, że ekran nigdy nie zastąpi szelestu przewracanych kartek, lecz nic już nie zatrzyma technologii. Czytniki kosztują coraz mniej, ich możliwości są coraz większe, więc i czytelnicy korzystają coraz chętniej z tych nowinek. A przecież nie będzie miało znaczenia, w jaki sposób ktoś czyta książki, ważne jest, żeby czytał cokolwiek, nieważne czy ebooka cy tradycyjne książki Fonopolis. Za ebookami przemawiają także ceny, nawet mimo niezbyt korzystnych podatków na nie kosztują one sporo mniej od tradycyjnych książek, a dodatkowym ich plusem jest łatwość ich kupowania.

Czytnik ebooków

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze większym zainteresowaniem cieszą się audiobooki.

Sądzisz, że wspomniane informacje są absorbujące? Doskonale, więc na pewno szczegóły w linku (http://www.eccotravel.eu/mauritius/) opublikowane również Cię zainteresują.

W ich przypadku fabuły nie trzeba czytać, a słucha się jej przy pomocy jakiegoś odtwarzacza Fonopolis. Oczywiście i w ich przypadku mogą się znaleźć narzekający, jacy będą twierdzili, że jest to pójście na łatwiznę. Jednak ogromną zaletą audiobooków będzie to, że da się ich słuchać bez względu na to, co się robi. Wyjazd z kilkugodzinną podróż autem czytając książkę na pewno rozważny by nie był. Jeśli jednak w tym czasie z głośników dobiegać będzie najnowszy audiobook Vincent Severski audio book – Nieśmiertelni, to w przeciągu podróży zapoznać się będzie można z dużą częścią tej książki. Poza tym audiobooki bardzo dobrze nadają się dla dzieci, spora ich część to właśnie różnego rodzaju bajki i słuchowiska dla najmłodszych, nie umiejących jeszcze czytać. Niestety audiobooki mają one jeden zasadniczy minus, który hamuje nieco ich popularność. Książka w takiej formie wydawana wymaga jednak sporego nakładu pracy przy przygotowaniu , z tego też powodu dużo bestsellerów nie posiada jeszcze takiej formy.