Od aparatu z tarczą do genialnego smartfona. Parę zdań o zmianach w branży telefonicznej.

Jeszcze całkiem niedawno farciarzem nazywano osobę, która była podłączona do linii telefonicznej i miała w domu toporny aparat z okrągłą tarczą do wykręcania numerów. Innym pozostawały spacery do budek telefonicznych, których wówczas pełne były miasta i miasteczka. Nikogo nie zaskakiwał fakt, że człowiek stale miał w portfelu żeton do budki, a tradycyjnym elementem wyprawki wszystkich dzieci jadących na kolonie była karta telefoniczna.

Wszystko zmieniło się z chwilą pojawienia się pierwszych telefonów mobilnych.

Sprawdź autorskie www (https://kolnet.eu/)! Tam czeka na Ciebie nowa świetna porcja wiadomości na ciekawiący Cię wątek. Po dużo opisów wejdź w ten link.

Aparaty stacjonarne, budki telefoniczne, karty oraz żetony odeszły w niepamięć. Jednak komórki, które trafiły na rynek mniej więcej przed dekadą znacząco odstawały od tych używanych przez nas dzisiaj. Ówczesne modele posiadały zaledwie kilka monofonicznych melodyjek, małe czarno-białe wyświetlacze, ozdobne antenki oraz jedną lub dwie proste gierki typu wąż. Jak widać ogromna przepaść dzieliła je od dzisiejszych smartfonów, które natychmiast podbiły świat i serca konsumentów.

telefony

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

Wraz z rozwojem rynku sprytnych komórek doszło do powstania także kilku innych branż biznesu. Powstały liczne firmy trudniące się tworzeniem programów do pobrania na telefon, których głównym celem jest dostarczenie użytkownikom rozrywki oraz ułatwienie im codziennego życia. Są zatem aplikacje z poradami kulinarnymi, aplikacje dla miłośników sportu i osób liczących kalorie, konkursy wiedzowe, komunikatory i tak dalej… Oprócz tego istny boom stał się udziałem producentów akcesoriów do telefonów. Smartfony są dużo bardziej kruche i podatne na zarysowania niż dawne pancerne komórki, którym nie mogły zaszkodzić nawet upadki z wysokości.

Duże ekrany współczesnych telefonów, takich jak na przykład Samsung Galaxy A3 (Sklep internetowy etuo.pl) lub Samsung Galaxy Trend 2 Lite, są zwierciadłem, w którym możemy zobaczyć wszelkie wywrotki i uszkodzenia. Zatem każdy świeżo upieczony właściciel inteligentnego telefonu powinien zaopatrzyć się w odpowiedni i wytrzymały futerał. Jedynie w ten sposób można skutecznie zabezpieczyć to kosztowne urządzenie przed zniszczeniem i uniknąć zbędnych wydatków na jego naprawianie. Tradycyjne i internetowe sklepy z dodatkami mogą poszczycić się naprawdę szerokim asortymentem etui zaprojektowanych dla wszystkich dostępnych na rynku modeli. W ich ofertach znajdziemy futerały wykonane z rozmaitych tworzyw: kauczuku, silikonu, materiału czy sztucznej skóry – etuo.pl/etui.html?device_brand[0]=34&device_model[0]=658. Gama kolorów i różnorodność kształtów zadowoli nawet najbardziej grymaśną osobę, a koszt poniesiony w związku z zakupem solidnego etui pójdzie w niepamięć już przy pierwszym upadku naszej komórki.