Organizacja konkursów z nagrodami i loterii fantowych. Co trzeba do tego przygotować?

Aktualnie organizowanie loterii promocyjnych jest bardzo modne i wydaje się być niezmiernie często praktykowanym środkiem w kampaniach reklamowych towarów, a nawet koncertów.

Tego typu działania bazują na atrakcyjnej marketingowo współpracy na linii organizator – uczestnik konkursu. Mają one na celu szybko rozpropagować jakiś produkt, wzmocnić działania wprowadzające go na krajowy rynek albo odświeżyć wizerunek. Loterii jest sporo, tak jak i sporo jest możliwości dotarcia do prawdopodobnie chcącego wziąć w nich udział człowieka.

baza danych

Autor: Robbes
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby chętne do brania udziału w rozmaitych konkursach z upominkami, zwykle zostawiają swoje wrażliwe dane typu adres e-mail, telefon, datę urodzenia albo nawet to, czym się interesują, aby dostawać na przykład newsletter z newsami. Dane uzyskiwane są pod pretekstem personalizowania maila z promocjami. Dość sporo przedsiębiorstw decyduje się na zakup bazy danych z określonymi danymi, by zasypywać konsumentów rozmaitymi wiadomościami. Osoby aktywne, mające natychmiastowy dostęp do sieci przez telefon, bardzo często zaglądają na strony, które gromadzą newsy o aktualnie trwających loteriach lub startują w akcjach na różnych portalach. Tam również rozpowszechniają swoje dane. Zakup bazy danych utworzonej w ten sposób jest jak najbardziej legalny.

Konkursy z wirtualną wygraną (wejściówka do kina po pokazaniu ekranu telefonu) albo konkursy „samoobsługowe” (drugi lód po wymianie patyczka) są łatwiejsze do przeprowadzenia, ponieważ firmie organizującej odpada pakowpakowanie (zobacz również pakowarki komorowe)syłek – sprawdź naszą ofertę. kolei jeśli do wygrania jest tablet lub kawiarka, należy wyznaczyć konkretne osoby do zajęć takich jak zweryfikowanie poprawności zgłoszenia, utworzenie profilu uczestnika w bazie danych, poinformowanie uczestników o wygranej i nagrodach dodatkowych, zaadresowanie i pakowanie przesyłek, a w końcu zamówienie kuriera.

O popularnych loteriach jest zawsze głośno – czy to w radiu, telewizji czy w sieci. Jeśli decydujemy się na wzięcie udziału w nich, zatroszczmy się o to, aby nasze dane były bezpiecznie przechowywane i nie wyrażajmy zgody na wysyłkę ofert elektronicznych i przekazywanie ich w celach marketingowych.