Druk 3d udostępnia nieprawdopodobne możliwości

Czy spoglądaliśmy jak wygląda skanowanie 3D?. Świat techniki tak szybko się rozwija, że czasami nawet nie podążamy za wszystkimi nowinkami, które się pojawiają.

Dlatego trzeba na moment się zatrzymać i zobaczyć, jakie ewentualności są nam już oferowane oraz z czego możemy korzystać, nie tylko w pracy. Teraz ciekawą ofertą jest skanowanie (www.efematic.pl/) 3D, a więc takie skanowanie, w którym skan na ekranie zjawia się nie w dwuwymiarowej postaci, lecz właśnie w formie przestrzennej, dzięki czemu mamy szansę go oglądać z każdej strony. Takie skanowanie zezwala na przenoszenie naszej osoby do świata wirtualnego, dzięki czemu bohater jakiejś gry może okazać się po prostu nami. To powoduje, że takie skanowanie raduje się coraz znaczniejszym zainteresowaniem, a duża część osób rozpoczyna dostrzegać zalety takiego rozwiązania.

Wydruk 3d zezwala stworzyć nieprawdopodobne rzeczy

druk 3d

Autor: Carlos Pacheco
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz częściej słyszymy o drukowaniu w formacie 3d, o tym, że już niedługo każdy będzie mógł mieć taką drukarkę oraz będzie miał szansę sobie wydrukować trójwymiarowy koszyk, długopis, lub zabawkę. To wszystko brzmi pięknie, ale należy wiedzieć, że wydruk 3d ma możliwość być wykorzystywany także w medycynie, a zwłaszcza w ginekologii. Gdy kobieta jest w ciąży i przychodzi na wykonanie USG 3d, można przenieść wizerunek jej dziecka na drukarkę, a ta stworzy nam obraz dziecka w formie rzeźby. Takie rozwiązanie będzie niesamowite szczególnie dla kobiet niewidomych, które nie posiadają możliwości oglądania swoich maluszków na monitorze, a które dzięki takiemu wydrukowi mają szansę poznać wygląd maluszka jeszcze przed jego narodzeniem.

Korzystajmy z tych nowoczesności

Od czasu do czasu nawet nie wydajemy sobie sprawy z tego, jak najnowsza technika może miło wpływać na nasze życie. Należy korzystać z tych wszelkich ułatwień, bo ma szansę się okazać, że to właśnie przez nie będziemy mieli szansę spełnić niektóre plany, które do tej pory okazywały się dla nas nieosiągalne. Niektóre takie pomysły mogą posiadać nieprawdopodobne zastosowania, o których prędzej nawet byśmy nie pomyśleli.