Sprzęt komputerowy bez tajemnic czyli z jakich elementów i podzespołów są wykonywane komputery.

Czym są komputery, powinny już wiedzieć nawet dzieciaki w przedszkolu. Komputery są powszechnie wykorzystywane w życiu codziennym, używane są i do pracy, i do rozrywki. Jednak o ile praktycznie każdy wie, jak wygląda komputer i do czego jest używany, to niewiele ludzi, poza pasjonatami, będzie wiedzieć, z czego tak naprawdę komputery się składają. Szczególnie, że ostatnie lata to rosnąca popularność laptopów, tabletów i smartfonów, które tak naprawdę są prawdziwymi komputerami o mocy obliczeniowej wielokrotnie przewyższającej porządne komputery sprzed dwóch dekad.

ekran laptopa

Autor: Polytechnic Museum
Źródło: http://www.flickr.com
Jedyną różnicą między tradycyjnym komputerem który się składa z ekranu, klawiatury i innych podzespołów w obudowie jest fakt, że w przenośnych urządzeniach wszystko zostało zintegrowane w jednej obudowie, a smartfony i tablety nie posiadają nawet klawiatury, tylko dotykowy ekran. Jednak mimo takich różnic urządzenia te działają na podobnej zasadzie i mają analogiczne podzespoły. Możesz zobaczyć je tutaj: ciekawe propozycje w tym miejscu.

Tradycyjne komputery składają się z kilku podstawowych elementów.

Kiedy przeczytasz już poniższy tekst, to dodatkowo zobacz także co posiada rekomendowana strona (http://www.lombardpiaseczno24h.pl/o-nas/), gdyż prezentuje ona podobnie zajmujące kwestie.

Zasadniczą częścią komputerów jest płyta główna z procesorem. Procesor to inaczej mózg całego sprzętu, on realizuje wszystkie obliczenia które wynikają z użytych programów. Sama płyta z kolei zarządza przesyłem informacji pomiędzy poszczególnymi komponentami, odbiera informacje z zewnętrznych urządzeń a także przesyła do nich informacje uzyskane od procesora. Aby procesor mógł cokolwiek policzyć, musi posiadać dostęp do pamięci RAM. Będzie ona służyć do przechowywania kodu programu do wykonania i tymczasowych danych, po wyłączeniu komputera zawartość pamięci RAM jest tracona.

Twarde dyski także są rodzajem pamięci, ale na nich z kolei dane nie giną po odłączeniu zasilania.

Nie zapominaj, że jesteśmy tutaj (https://kamrec.pl/kamery-na-podczerwien). Oczekujemy na Ciebie z nowymi postami, które są niezwykle zajmujące. Sądzimy, że zachęcimy Cię do wejścia w ten link.

Na dyskach twardych zapisuje się programy, oraz pliki ze zdjęciami filmami i muzyką. Do zaprezentowania pozostały jeszcze urządzenia zewnętrzne, za pomocą których sprzęt komputerowy komunikuje z otoczenie, a zaliczane są do nich klawiatury, myszy oraz monitory. W jaki sposób nie przepłacać za sprzęt? Zerknij – baterie do zasilaczy awaryjnych UPS na stronie