Utwory wiecznie żywe i w dalszym ciągu chętnie słuchane przez fanów

Pomimo tego, że dookoła wszędzie bombarduje nas miałki pop, nijakie utwory śpiewane przez artystów jednego sezonu, to wielu ludzi chętnie sięga do starych przebojów, skomponowanych wiele lat temu. Pomimo tego, że ich wykonawcy już dawno nie żyją lub zrezygnowali z kontynuowania muzycznej kariery, to ich utwory cały czas są żywe i nadal często słuchane przez wiele osób.

muzyka

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Kiedy w połowie lat sześćdziesiątych przypadkowo spotkało się dwóch studentów szkoły filmowej nikt nie miał świadomości, że będzie to początek jednej z najbardziej znanych rockowych kapel w historii. W przeciągu kilku lat, do czasu przedwczesnego zgonu jej lidera, Jimma Morrisona kapela przygotowała parę albumów, w tym parę przebojów śpiewanych w większości krajów. Do dzisiejszego dnia utwory takie jak People Are Strange czy też Alabama Song będą wywoływać dreszczyk emocji w czasie ich słuchania, a wydawnictwa muzyczne co jakiś czas wydają kolejne płyty z największymi utworami kapeli.

W tym samym 1965 roku został założony jednej z najsłynniejszych zespołów w historii muzyki rozrywkowej, to znaczy grupa Pink Floyd. Trzech studentów architektury, czyli Rick Wright, Roger Waters oraz Nick Mason podjęło decyzję o wspólnym graniu, a podczas jednego z koncertów zostali zauważeni przez Petera Jennera, który później został ich managerem. W szybkim tempie zespół został rozpoznawalny na londyńskim rynku muzycznym, a z czasem jego opinia szybko wyruszyła poza Anglię i Londyn, a owocem tego wszystkiego stało się podpisanie umowy kontraktowej z wytwórnią płytową i nagranie pierwszej płyty, która odniosła duży sukces.

muzyk

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejne płyty były jedynie lepszej jakości, piosenki z nich zdobywały szczyty list przebojów i utrzymywały się na nich przez wiele tygodni. Niestety konflikty pomiędzy członkami grupy, kłopoty z różnymi używkami sprawiły, że dalsza część losów Pink Floyd jest bardzo burzliwa. Część członków kapeli postanowiła odejść z zespołu, pojawiły się również kłopoty z oszustwami finansowymi. Po sprzedaniu praw do Pink Floyd przez Rogera Watersa artyści stworzyli jeszcze parę płyt po czym niespodziewanie zawiesili działalność muzyczną. Fani długo czekali na wydanie kolejnej płyty, okazało się jednak, że wystarczyć im muszą te, które zespół nagrał do tej pory.