W które gry bardziej opłaca się grać: w planszowe czy komputerowe?

Rynek gier jest nader dynamiczną specjalnością. Każdego roku przybywa tu wiele tytułów. Klienci nieustannie je pozyskują, ponieważ w naszych ciężkich czasach gry są odskocznią od trudów codzienności. Zarówno gry komputerowe, jak i planszówki cieszą się ogromną popularnością. Jedni wolą zatopić się w wirtualnej rzeczywistości, drudzy realne spotkanie z bliższymi. W które gry bardziej opłaca się grać?

konferencja na temat gier

Autor: Vancouver Film School
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek gier komputerowych rozwija się współcześnie w wybitnie szybkim tempie (w tym miejscu można się o tym przekonać: gry Xbox One). Co jest tego powodem? Wpływa na to niewątpliwie rozwój techniki, która daje możliwość wcielenie się w podziwianego przykładowo piłkarza i rozegranie upragnionego meczu. Dla większości internautów rozgrywka w europejskich rozgrywkach piłkarskich jest niemożliwa. Ale dzięki grom komputerowym można poczuć namiastkę tego fascynującego wydarzenia. Gry pomagają wczuć się w grę tych piłkarzy i doświadczyć rywalizacji na obiektach Europy czy świata.

Wysoka realistyczność tych gier sprawia, że odczuwa się doskonały komfort gry i emocji które z niej wynikają. Podobnie jest także z innymi gatunkami gier. Gry strategiczne czy strzelanki są na niesłychanie wysokim pułapie (tu przykłady: odkryj więcej). Potrafią w jednej chwili przedostać internautę w dowolne miejsce Europy. Zaletą gier komputerowych może być to, że można w nie grać nie wychodząc z domu za pośrednictwem sieci. Jednakwystępują tendencje do pokazywania przemocy, co może nie odpowiadać wielu opiekunom dzieci.

Może powinno się wobec tego podjąć próbę zagrania w gry planszowe. Współczesne planszówki są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wysoki komfort gry i precyzja wykonania powodują, że gra się niezwykle przyjemnie. Planszówki posiadają również pewną wartość, której nie mają gry wirtualne. Mianowicie czynią, że w grze angażować się może cała rodzina przy jednym stole. A to bardzo silnie wpływa na konstruowanie silnych relacji z najbliższymi. Szczególnie jest to istotne w czasie, gdy brakuje nam czasu na wspólne spotkania. I to czyni te gry wartymi polecenia.

Kliknij bez strachu ten link a przekonasz się, że w najświeższym źródle opublikowano niesamowicie intrygujące wiadomości. One również są pasjonujące.

Oczywiście wybór między grami komputerowymi a planszowymi to rzecz gustu. Ale dla wzmocnienia relacji interpersonalnych planszówki są lepsze.