Sprzęt komputerowy bez tajemnic czyli z jakich elementów i podzespołów są wykonywane komputery.

Czym jest komputer, wiedzą już nawet dzieciaki w szkole. Komputery stały się wszechobecne w naszym życiu, używane są i do rozrywki, i pracy. Jednak o ile prawie wszyscy wiedzą, jak wygląda komputer i do czego jest używany, to niewiele ludzi, poza pasjonatami, będzie wiedziało, z czego tak naprawdę komputery się składają. Zwłaszcza, że ostatnie lata to coraz większa popularność laptopów, tabletów i smartfonów, które w rzeczywistości są prawdziwymi komputerami o wydajności wielokrotnie przewyższającej najlepsze komputery sprzed dwudziestu lat.

Czytaj więcej …

Jak wybrać dla faceta najlepszy prezent i w taki sposób sprawić mu wielką niespodziankę

Gdy zbliżają się urodziny małżonka, to wtenczas najprawdopodobniej każda małżonka zastanawia się, jaki podarunek wypada dać prawdziwemu mężczyźnie. Zważywszy na liczbę podpowiedzi, którymi dzielą się internauci, należałoby powiedzieć, że wspomniana kwestia bywa dla dam źródłem niemałych dylematów: zakupić bon podarunkowy czy zarezerwować przelot balonem nad urzekającą górską okolicą. Tak oklepane podarunki, jak sportowe bądź nawet narciarskie rękawiczki wzbudzają uśmieszek politowania na twarzach męskich przedstawicieli naszego społeczeństwa.

Czytaj więcej …

Najnowsze technologie jeśli chodzi o lodówki – czyli w jaki sposób wybrać najlepszy sprzęt?

W dzisiejszych czasach na rynku istnieje coraz więcej urządzeń wyposażonych w technologie, jakie kiedyś nawet się nam nie marzyły. Jako dziecko zachwycały nas modele do sklejania, a teraz można mieć urządzenia, jakie zrobią za nas tak naprawdę wszystko. Jednym z najbardziej potrzebnych elementów gospodarstwa domowego jest lodówka.

Czytaj więcej …

Usterki i kłopoty z komputerem – z jakiej przyczyny nie warto zwlekać z pójściem do serwisu komputerowego

Aktualnie ciężko sobie wyobrazić życie bez komputera oraz Internetu. Chyba każdy z nas ma w swoim domu komputer, w wielu przypadkach nawet niejeden. Komputery używamy w pracy, w szkole, jest to też źródło rozrywki. Mając dostęp do komputera i Internetu zdołamy słuchać muzyki, oglądać filmy, czytać książki, robić zakupy lub też komunikować się z przyjaciółmi, bezsprzecznie więc jest to niesłychanie przydatne urządzenie. Niemniej czasami zdarza się, iż nasz komputer zaczyna się uszkadzać, czy pojawia się w nim jakaś usterka. Taki stan rzeczy może mieć wiele przyczyn, im starszy komputer tym większa szansa na to, iż będzie on wolniej funkcjonować albo zacznie się psuć.

Czytaj więcej …