Wpływ globalizacji na marketing

Pewnym z bardziej znanych pojęć z obszaru ekonomii jest termin globalizacji. Niezależnie od tego czym trudni się nasz rozmówca zapewne jeśli zadamy mu pytanie na ten temat będzie mieć wyrobione zdanie. Opinia ta będzie różna w zależności od wieku rozmówcy, jego erudycji ekonomicznej a nawet politycznej. Jedno jednak nie ulega wątpliwości – proces tenże ma ogromny wpływ na współczesny świat. Dla przykładu, globalizacja jest przyczyną powstania całkiem nowych sposobów stosunków z konsumentami.

marketing, e-marketing, internet

Autor: flickr.com
Marketing wielopoziomowy jest próbą sprostania wymaganiom nowoczesnego handlu. Polega on na kreowaniu sieci handlowej składającej się z niewielkich grup sprzedawców nawiązujących otwarte stosunki z konsumentami. Marketing wielopoziomowy jest to idea kontrowersyjna, bowiem w swych założeniach pokrewna jest nieprawnym praktykom, tzw. piramidom finansowym. W nielegalnym procederze głównym źródłem przychodu są opłaty od członków grupy za możność zostania jej uczestnikiem. Marketing wielopoziomowy opiera swoje zyski na wydajności jak też jakości sprzedawanych wyrobów. W naszym kraju najwięcej w ten sposób sprzedaje się kosmetyków (więcej o marketingu wielopoziomowym).

Jednak nawet w najwyższym stopniu wyrafinowana strategia handlowa nic nie pomoże bez informacji. W dzisiejszym świecie w najwyższym stopniu cenna będzie dobra opinia. Niestety, trudno współcześnie samodzielnie zapanować nad zalewem wiadomości na temat naszej firmy. Zbieraniem a także analizowaniem tychże informacji trudnią się takie firmy jak Sentione. Ocenia ona wszelakie możliwe kanały komunikacji począwszy od tradycyjnych po najbardziej dzisiaj popularne – internetowe (w jaki sposób działa senione). Gromadzenie tych informacji pomaga firmie sprecyzować jakie posiada silne i słabe strony, a jest to jedna z najcenniejszych rzeczy które w dzisiejszych czasach może posiadać firma.

komputer, praca, marketing

Źródło: sxc.hu/photo/1377963
Następnym rezultatem globalizacji są internetowe zakupy. Żeby jednakże były one realne konieczne są sprawne przedsiębiorstwa dostarczające paczki. Od pewnego czasu na krajowym rynku usług pocztowych jest coraz to większa, konkurencja stąd Poczta Polska wprowadziła zaawansowane usługi takie jak e monitoring Poczta Polska mimo że jest największą firmą tego rodzaju musi się ciągle rozwijać bowiem konkurencja nie drzemie Nalterweb.pl/-poczta-polska-ulatwienia-dla-e-commercenku rywalizują z Pocztą Polską bądź to ceną czy też współczesnymi rozwiązaniami.