Z jakiego powodu należy karmić koty i psy odpowiednimi karmami, zalety produktów firmy Purina.

Wielu ludzi trzymając w domu psa czy kota będzie go karmić tym, co zostanie po jakiś posiłkach. Lecz nie będzie to dobre rozwiązanie i w dłuższym okresie czasu spowodować może problemy ze zdrowiem naszego pupila.

purina one

Autor: Federation European Cyclists’
Źródło: http://www.flickr.com
Domowe posiłki zawierają dużo rozmaitych przypraw, czasem też w nich będą konserwanty i barwniki, co jedna pożądane nie będzie dla czworonożnych przyjaciół. Dlatego też jeśli będzie się chciało mieć w swoim domu rzeczywiste zwierzęta, a nie ich futrzane repliki, to koniecznie trzeba zadbać o ich należyte żywienie. Bardzo dobre będą tutaj odpowiednie karmy, a jednym z najlepszych ich producentów jest Purina. Ma ona w ofercie linie produktowe dla zwierzaków w różnym wieku, na przykład psiaki zajadają się niesamowicie karmami z serii pro plan purina – kupuję purina cat chow.
Specjalistyczne karmy dla kotów i psów (zobacz ofertę na smaczki dla psa) mają wiele zalet, dlatego też są zdecydowanie bardziej polecane niż domowe jedzenie. Po pierwsze posiadają one odpowiednio zbilansowane składniki, wybrane nie tylko pod kątem danego gatunku, ale także wieku. Przykładowo seria purina cat chow jest dostępna w wersji dla rosnących, młodych kotów, dorosłych zwierząt i seniorów. Każdy rodzaj karmy jest dostosowany do konkretnych potrzeb zwierząt, z uwzględnieniem witamin, minerałów i zapotrzebowania energetycznego.

Dane serie tego producenta będą się od siebie nieco różnić, chociaż każda będzie trzymać jakościowe normy. Przykładowo purina one (repliki) zawiera formułę Actilea, która znacznie wspomaga układ odpornościowy zwierząt.